Kybernetika a informatika Skalka 2012

fotkaKonferencia bola zameraná na prezentáciu metód a algoritmov riadenia, nových riadiacich systémov, informačných a komunikačných technológií a ich využitie v priemysle a službách. Konala sa 31. januára - 4. februára 2012. Hlavným cieľom konferencie bolo vytvoriť spoločné fórum pre výskumníkov, pedagógov a používateľov z praxe zaoberajúcich sa problémami riadenia, informačnými a komunikačnými technológiami a ich využitím v praxi. Články na konferenciu mali teoretický a aplikačný charakter. Do programu konferencie boli zahrnuté prednášky popredných domácich a zahraničných osobností z oblasti automatického riadenia a aplikovanej informatiky.

Medzinárodná konferencia

KYBERNETIKA A INFORMATIKA ´12

Hotel Minciar, SKALKA PRI KREMNICI

31. január - 4. február 2012

organizovaná

Slovenskou spoločnosťou pre kybernetiku a informatiku pre SAV (SSKI)

pod patronátom

Fakulty elektrotechniky a informatiky

Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

 

FOTOGALÉRIA

 

MEDZINÁRODNÝ PROGRAMOVÝ VÝBOR

Predseda: Š. Kozák (SK)

Podpredsedovia: M. Huba (SK), V. Veselý (SK)

Členovia: M.Alexík (SK), R.Bars (H), Z.Binder (F), P.Brunovský (SK), M.Fikar (SK), A.L.Fradkov (RU), J.Jadlovský (SK), G.Juhás (SK), R.Haber (D), R.Hampel (D), Z.Hanzálek (CZ), M.Hovd (N), G.Hulkó (SK), P.Jura (CZ), A. Kozáková (SK), D.Krokavec (SK), V.Kucera (CZ), V.Kvasnička (SK), J.Lunze (D), L.Madarász (SK), C.H.Moog (F), M.S.A.Moteleb (EG), J.Murgaš (SK), P.Pakshin (RU), A.dePaor (IRL), D.Papadopoulos (GR), S.Paszek (PL), J.Pospíchal (SK), R.Prokop (CZ), B.Rohal-Ilkiv (SK), D.Rosinová (SK), J.Sarnovský (SK), I.Sekaj (SK), Ch.Schmid (D), P.Sincák (SK), S.Skogestad (N), J.Spalek (SK), M.Šebek (CZ), G.Thiele (D), B.Tovornik (SI), P.Vavrín (CZ), A.Vítecek (CZ), M.Vítecková (CZ),. D. Vrancic (SI), M.Žalman (SK)

ORGANIZAČNÝ VÝBOR

Predseda: D. Rosinová (SK)

Členovia: P. Bisták, J. Cigánek, P. Drahoš, K. Knežíková, L. Körösi,  A. Kozáková, L. Mrafko, M.Mrosko, J. Osuský, K. Žáková

 

ZAMERANIE KONFERENCIE

Konferencia bola zameraná na prezentáciu metód a algoritmov riadenia, nových riadiacich systémov, informačných a komunikačných technológií a ich využitie v priemysle a službách. Konala sa 31. januára - 4. februára 2012. Hlavným cieľom konferencie bolo vytvoriť spoločné fórum pre výskumníkov, pedagógov a používateľov z praxe zaoberajúcich sa problémami riadenia, informačnými a komunikačnými technológiami a ich využitím v praxi. Články na konferenciu mali teoretický a aplikačný charakter. Do programu konferencie boli zahrnuté prednášky popredných domácich a zahraničných osobností z oblasti automatického riadenia a aplikovanej informatiky.

 

TEMATICKÉ OBLASTI

  • Metódy a algoritmy modelovania a riadenia spojitých, diskrétnych a hybridných procesov
  • Moderné riadiace, informačné a komunikačné systémy
  • Vnorené, distribuované a sieťové systémy riadenia
  • Aplikácie moderných metód riadenia, informačných a komunikačných technológií v priemyselných procesoch a službách

 

MIESTO KONANIA

Horský hotel Minciar sa nachádza v rekreačnom stredisku Skalka (1127 m.n.m) v Kremnických horách, 11 km od Kremnice. Dominantou strediska sú zimné športy, v bezprostrednej blízkosti hotela je v prevádzke 5 vlekov a 50 km vynikajúcich bežeckých tratí.

V blízkosti hotela sa nachádza Relax centrum, v ktorom je možné využiť fitness, bazény, sauny, bowling, squash a telocvičňu. Ubytovanie je v 2- a 3-lôžkových izbách, pre hostí je k dispozícii sauna a klasické ručné masáže. Konferencia má bohatý odborný a spoločenský program pozostávajúci z pozvaných prednášok, zasadaní odborných sekcií, návštev pamätihodností v Kremnici a pobytu v prírode.