Kybernetika a informatika Oščadnica 2014

fotkaKonferencia bola zameraná na prezentáciu metód a algoritmov riadenia, nových riadiacich systémov, informačných a komunikačných technológií a ich využitie v priemysle a službách. Konala sa 5. februára - 8. februára 2014. Hlavným cieľom konferencie bolo vytvoriť spoločné fórum pre výskumníkov, pedagógov a používateľov z praxe zaoberajúcich sa problémami riadenia, informačnými a komunikačnými technológiami a ich využitím v praxi. Články na konferencii mali teoretický a aplikačný charakter. Do programu konferencie boli zahrnuté prednášky popredných domácich a zahraničných osobností z oblasti automatického riadenia a aplikovanej informatiky.

Medzinárodná konferencia

KYBERNETIKA A INFORMATIKA ´14

Hotel Marlene, OŠČADNICA

5. február - 8. február 2014

organizovaná

Slovenskou spoločnosťou pre kybernetiku a informatiku pre SAV (SSKI)

pod patronátom

Fakulty elektrotechniky a informatiky

Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

 

FOTOGALÉRIA

 

MEDZINÁRODNÝ PROGRAMOVÝ VÝBOR

Predseda: Š. Kozák (SK)

Podpredsedovia: M. Huba (SK), V. Veselý (SK)

Členovia: M.Alexík,SK, R.Bars,H, Z.Binder,F, I.Budinská, SK, V.Ferencey,SK, M.Fikar,SK, A.L.Fradkov,RU, E.Garipov,BG, F.Ghali,EG, M.Gutten,SK, J.Jadlovský,SK, G.Juhás,SK, R.Haber,D, R.Hampel,D, G.Hulkó,SK, P.Jura,CZ, A.Kozáková,SK, D.Krokavec,SK, V.Kučera,CZ, V.Kvasnička,SK, J.Lunze,D, L.Madarász,SK, C.H.Moog,F, M.S.A.Moteleb,EG, J.Murgaš,SK, J.Murín,SK, P.Pakshin,RU, A.dePaor,IRL, J.Pospíchal,SK, R.Prokop,CZ, T.Puleva,BG, B.Rohaľ-Ilkiv,SK, D.Rosinová,SK, J.Sarnovský,SK, I.Sekaj,SK, Ch.Schmid,D, P.Sinčák,SK, S.Skogestad,N., J.Spalek,SK, M.Šebek,CZ, B.Tovornik,SI, P.Vavřín,CZ, A.Víteček,CZ, M.Vítečková,CZ,. D. Vrančič,SI, M.Žalman, SK

ORGANIZAČNÝ VÝBOR

Predseda: D. Rosinová (SK)

Členovia: M. Bugár, P. Bisták, J. Cigánek, P. Drahoš, K. Knežiková, D.Korenčiak, A. Kozáková, E.Kučera, J. Osuský, K. Žáková

 

ZAMERANIE KONFERENCIE

Konferencia bola zameraná na prezentáciu metód a algoritmov riadenia, nových riadiacich systémov, informačných a komunikačných technológií a ich využitie v priemysle a službách. Konala sa 5. februára - 8. februára 2014. Hlavným cieľom konferencie bolo vytvoriť spoločné fórum pre výskumníkov, pedagógov a používateľov z praxe zaoberajúcich sa problémami riadenia, informačnými a komunikačnými technológiami a ich využitím v praxi. Články na konferenciu mali teoretický a aplikačný charakter. Do programu konferencie boli zahrnuté prednášky popredných domácich a zahraničných osobností z oblasti automatického riadenia a aplikovanej informatiky.

Konferencia svojím zameraním zaujala odborníkov zo Slovenska i zo zahraničia. V tomto roku sa na nej zúčastnilo širokospektrálne odborné fórum zložené z výskumníkov, pedagógov, pracovníkov firiem a používateľov z praxe zaoberajúcich sa komplexnými  systémami riadenia, automatizáciou, informatikou a komunikáciami. Z celkového počtu 75 účastníkov boli 11 účastníci  zo zahraničia (Česko, Egypt).

Konferenciu podporili popredné slovenské firmy, výrobcovia a dodávatelia riadiacich a informačných systémov (EVPÚ Nová Dubnica a.s., Microstep, s.r.o, Softec, s.r.o., Termoreg, a.s., ACP AuComp, s.r.o. a Regotrans-Rittmeyer, s.r.o.). Zástupcovia vybraných firiem prezentovali svoje prednášky z oblasti riadenia procesov delenia materiálov a využitia cloud computingu v optimalizácii výrob.

 

TEMATICKÉ OBLASTI

  • Metódy a algoritmy modelovania a riadenia spojitých, diskrétnych a hybridných procesov
  • Moderné riadiace, informačné a komunikačné systémy
  • Vnorené, distribuované a sieťové systémy riadenia
  • Aplikácie moderných metód riadenia, informačných a komunikačných technológií v priemyselných procesoch, v mechatronike a službách

 

MIESTO KONANIA

Hotel Marlene sa nachádza v malebnom prostredí Kysúc v obci Oščadnica. Od top lyžiarskeho strediska Snow Paradise Veľká Rača je vzdialený 1,5 km, pri hoteli je zastávka skibusov. Hotel je vybudovaný v architektúre typickej pre oblasť Kysúc s použitím prírodných materiálov, čo mu dodáva charakteristickú príjemnú atmosféru. K dispozícii je špičková kuchyňa, bar, konferenčné miestnosti a wellness.

Popri odbornom programe mala konferencia aj bohatý spoločenský program pozostávajúci z návštevy miestnych pamätihodností a zo športového a relaxačného pobytu v prírode.